Kompleksowa budowa domów jednorodzinnych w systemie tradycyjnym i szkieletowym.

Podążając za zmieniającymi się technologiami, pragniemy Państwu zaoferować domy energooszczędne, posiadające certyfikat pasywności.
Decydując się na zakup takiego domu mają Państwo szansę na uzyskanie dofinansowania, które będzie miało formę częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego, zaciągniętego na zakup domu. Wysokość dofinansowania zależna jest między innymi od uzyskanego wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię użytkową (EUco) i wynosi:
  • dla domów pasywnych (EUco <15) - 50 000 zł brutto
  • dla domów energooszczędnych (Euco<40) - 30 000 zł brutto
 
 
Podstawowym zadaniem domów energooszczędnych jest ograniczenie ilości energii zużywanej w domu - zwłaszcza energii termicznej przeznaczonej do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zakłada się, że oszczędności wyniosą 30-50% w porównaniu z budynkami spełniającymi aktualnie obowiązujące dopuszczalne wskaźniki normowe. Ale do osiągnięcia tego celu nie wystarczy ułożenie na ścianach i dachu nieco grubszej warstwy termoizolacji. To o wiele bardziej złożone zagadnienie.
 
Co zyskujemy inwestując w dom energooszczędny:
- zmniejszenie kosztów ogrzewania
- wyższa klasa energetyczna - po wejściu w życie unijnych dyrektyw, być może będzie się wiązała
   z mniejszym podatkiem katastralnym
- większa wartość nieruchomości na rynku wtórnym
- możliwość uzyskania tańszego kredytu
- ochrona środowiska poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery
 
Podsumowując, dobrze zaprojektowany i wykonany dom energooszczędny może pozwolić na znaczne,wynoszące nawet ponad 50 % , oszczędności środków,jakie należałoby przeznaczyć na ogrzanie domu o podobnej powierzchni, ale zbudowanego w klasyczny sposób.
Wziąwszy pod uwagę rosnące wręcz lawinowo ceny paliw i energii, środki zainwestowane w dom energooszczędny będą się zwracać coraz szybciej.
Czy warto, zatem, dłużej się zastanawiać?